بخش سوم معرفی موسسه اموزشی بانگ رهروان دانش

بخش سوم

ویژگی ها ی مهم موسسه بانگ رهروان دانش   :

علاوه بر آموزش دوره های معمول در صنعت بیمه، در علوم پایه و رشته های گوناگون بیمه های بازرگانی و بازاریابی موارد زیر به گونه ای انحصاری توسط این موسسه آموزش داده می شود: 

  • اصول حاکم بر ارزیابی خسارت به منظور برآورد عادلانه خسارت و کاهش احتمال طرح دعوی در محاکم قضائی علیه بیمه گر ( به روش شرپا)  *

خدمات ما:

  • خدمات استثنائی پس از دوره برای پشتیبانی دانشپذیران (تحت عنوان امداد یا اورژانس بیمه ای)
  • امکان برگزاری دوره های استانی یا منطقه ای *
  • خدمات و ارائه تسهیلات در زمان برگزاری دوره برای دانشپذیران*
  • و سایر ویژگی های منحصر به فرد در روش های آموزشی*

 

اینک معرفی اولین دوره پیشنهادی :  دوره پرونده خوانی به روش شرپا  یاسامانه نظام مند پیشگیری و کاهش خطاهای انسانی

Systemic Human Error Reduction &PredictionApproach(SHERPA)    

مقدمه :

گاهی مشاهده می گردد که بیمه گران خسارت را منصفانه بر آورد و پرداخت نموده ,معهذا بیمه گذار ازعملکرد بیمه گر ناراضی بوده و ضمن  قطع رابطه و همکاری، سوء تبلیغ فراوانی  نیز درمنطقه درباره بیمه گر به عمل می آورند.  

یکی از دلایل واکنش منفی بیمه گذار،علاوه بر اختلاف درباره میزان خسارت، دوباره کاری و تعلل بسیار زیاد بیمه گر در رسیدگی به ادعای بیمه گذار و فرآیند طولانی  تکمیل مدارک و رسیدگی به پرونده خسارت می باشد.  

 اهمیت برگزاری این  دوره :   

 روش شرپا برای اولین بار به صور ت اختصاصی در دهه پایانی قرن گذشته برای پیشگیری از اشتباه های انسانی  در صنایع فرآیندی در امریکا به وجود آمد و اینک موسسه بانگ رهروان دانش  با الهام از این تفکر، روشی حیاتی منطبق با تنگناها و مشکلات کنونی  بیمه گران (پیآمد های ناشی از جنگ و تورم ناشی از تحریم)  برای اولین بار درصنعت بیمه کشور به منظور کاهش اشتباهات انسانی در عملیات بیمه گری به اجرا در می آورد.                     

این روش به گونه ای طراحی شده که کارمند حتی اگر بخواهد اشتباه نماید تقریبا امکان ارتکاب خطا  از وی سلب می گردد و هیچ چاره ای به جز درست انجام دادن کار ندارد .

 

پرونده خوانی  به روش شرپا

  • این روش از پرسش و پاسخ هائی که  طراحی گردیده برای تشخیص خطا های احتمالی  که  در هر لحظه از فرآیند وظایف شغلی ممکن است اتفاق افتد شروع می گردد. مزیت شرپا، تعیین راه حل های ممکن برای باز یابی خطا در لحظات اولیه است . استفاده از این روش بر اساس این باور که تاخیر در رسیدگی به خسارت و طولانی شدن مراحل رسیدگی موجب نا رضائی بیمه گذار می گردد تهدیدی برای موقعیت بیمه گر می باشد و با انجام آن می توان امیدوار بود که خطای کارمند در مرحله رسیدگی به پرونده و یا موارد مشابه مرتفع گردد.

ایجاد امتیاز